Projekt „Digitálni Štúrovci

financovaný z dotácií
Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií

Od septembra 2006 sa tu u nás na škole bude realizovať projekt pod názvom "Rozumieme si i pri počítači, alebo aby dve generácie mohli spolu netradične tráviť voľný čas".

Tento projekt, ktorý je financovaný dotáciou Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií, je určený pre seniorov a deti predškolského veku z lokálnej komunity. Bližšie informácie týkajúce sa projektu Digitálni Štúrovci nájdete na stránkach Ministerstva

Autor projektu: Mgr. Miroslava Schniererová

Miesto realizácie: Základná škola Žiar nad Hronom, Ul. M. R. Štefánika č. 17

Ciele projektu:

1. Skvalitnenie života seniorov - získaním nových zručností a poznatkov v prístupe k informáciám za pomoci využívania IKT.

2. Odstránenie komunikačnej bariéry medzi staršou generáciou a mladšou - deťmi predškolského veku v rámci počítačovej zručnosti.

3. Vytvoriť priestor pre spoločné využívanie voľného času seniorom a deťom predškolského veku za pomoci využívania IKT.

Termín realizácie projektu:

september - november 2006 (nábor účastníkov kurzu bude prebiehať v mesiaci august 2006)

Časový rozsah kurzu: 48 hodín

Personálne zabezpečenie:

Ing. Dušan Antoniak, Žilinská univerzita v Žiline, Elektrotechnická fakulta, katedra telekomunikácií

Mgr. Miroslava Horanová, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici