TENIS DO ŠKÔL POKRAČUJE

- 2014/2015 -

DVOJKA aj v tomto školskom roku 2014/2015 vo vybraných triedach na 1. stupni pokračuje v projekte Tenis do škôl. Týmto spôsobom chceme poskytnúť žiakom zaujímavejšie a atraktívnejšie hodiny telesnej výchovy pod vedením pani učiteliek, ktoré absolvovali aktualizačné vzdelávanie.

GREEN PARK ZH - 2.A + 4.A

september 2014

V rámci projektu mali deti možnosť zdokonaliť si svoje základné zručnosti v tenise,

ale aj badmintone v Green parku, kde sa hrali celé dopoludnie.

Túto jeseň sa tešia na hru ešte triedy 3. A a malí prváčikovia z 1. A.

Touto cestou chceme poďakovať  p. Laviracovi,

že nám bolo umožnené zadarmo hrať na všetkých kurtoch!

- 2013/2014 -

V septembri 2013 sa v areáli školy na rôznych stanovištiach

vystriedali triedy z nižších ročníkov,

aby  získali základné tenisové zručnosti

nenáročnou a zábavnou formou.

V júni 2014 ukázali triedy 1.A, 1.B, 2.A, 4.A a 4.B, čo všetko sa naučili.

Druháci navyše o tom napísali zaujímavé práce.

GREEN PARK ZH - 1.A + 2.A

jún 2014

Deti z 1.A a 2. A triedy v rámci projektu navštívili Green Park v Žiari nad Hronom,

kde mohli celé dopoludnie bezplatne hrať na kurtoch tenis aj bedminton.

Majiteľom areálu sa chceme touto cestou poďakovať!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Škola je zapojená do projektu Ministerstva školstva  SR, Štátneho pedagogického ústavu a STZ Tenis do škôl pre žiakov 1. stupňa základných škôl od roku 2009.

Hlavnou myšlienkou projektu je umožniť všetkým žiakom 1.- 4.ročníka na základných školách, aby sa v rámci povinnej telesnej výchovy mohli oboznámiť s tenisom a nadobudnúť základné zručnosti tejto hry.

Do projektu sme sa zapojili na základe odporúčania MŠ SR a  tenis sme zaradili do školského vzdelávacieho programu v primárnom vzdelávaní v predmete telesná výchova a v záujmových krúžkoch v školskom roku 2009/2010.

Na výučbu tenisu využívame telocvičňu, ihrisko s umelou trávou a tenisovú stenu, ktorú sme postavili z prostriedkov občianskeho združenia „ Združenia na pomoc škole“, rodičovského združenia pri ZŠ a sponzorských príspevkov rodičov:

- manželia Doubravovci,

- manželia Šályovci – firma Melior,

- Ing. Adriana Sviržovská,

ktorým patrí naše úprimné poďakovanie.

Využívať tenisovú stenu môže bez poplatku ktokoľvek v čase, keď je areál školy otvorený. Slávnostné odovzdanie steny do užívania sa konalo 26. mája 2011.