ZÁKLADNÉ ŠKOLY ODBORNE

Podobne ako iné základné školy na Slovensku sme sa aj my zapojili do národného projektu:

"Podpora profesijnej orientácie žiakov  základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu

prostredníctvom rozvoja  polytechnickej výchovy

zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca  s talentami."

V národnom projekte spolufinancovanom zo zdrojov EÚ sa využívajú inovatívne formy a metódy výučby ako pripraviť žiakov ZŠ na rozhodnutie o budúcom štúdiu či kariére. Projekt sa sústreďuje na vysoko aktuálne potreby vedomostnej spoločnosti, ako je príprava žiaka ZŠ na vykonávanie kvalifikovanej práce v hospodárstve v odboroch, ktoré trh vyžaduje a kde žiak nájde svoje uplatnenie.

Aktivity realizácie národného projektu:

Aktivita 1.1

Podpora polytechnickej výchovy žiakov ZŠ a ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov ZŠ v polytechnickej výchove.

Aktivita 2.1

Podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie a prípravu zavedením nástroja pre identifikáciu potenciálu orientácie žiakov ZŠ na OVP.

Aktivita 3.1

Práca s talentami na ZŠ a SOŠ prostredníctvom realizácie a účasti na odborných súťažiach v OVP.

Špecifickými cieľmi projektu sú inovácia obsahu a metódy, skvalitnenie výstupov vzdelávania pre potreby trhu práce vo vedomostnej spoločnosti. Realizáciou projektu budú žiaci zapojených ZŠ zorientovaní v problematike profesijnej orientácie na OVP a budú vedieť reálne posúdiť svoje budúce pracovné možnosti a podľa toho budú vedieť vykonať optimálnu profesijnú voľbu vo vzťahu k OVP.

Prioritná os 1:            Reforma systému vzdelávania a odbornej prípravy
Opatrenie 1.1:            Premena tradičnej školy na modernú