ZDRUŽENIE NA POMOC ŠKOLE

Vďaka za Vaše 2% z dane... OPÄŤ STE POMOHLI SPRÁVNEJ VECI

V roku 2015 prijalo Združenie na pomoc škole z 2% z dane sumu, ktorá nám umožnila zrealizovať stoličkový výťah do I. prístavby školy, kde sa na poschodí nachádzajú odborné učebne – fyzika, žiacka knižnica, etická výchova a učebňa cudzích jazykov.

Keďže našu školu navštevujú aj žiaci s telesným postihnutím, bez takéhoto zariadenia sa nemohli dostať do týchto tried. A preto vďaka 2% z dane, ktoré ste im venovali môžu byť spolu so svojimi spolužiakmi účastní na hodinách aj v týchto učebniach.

Okrem tejto veľkej investície Združenie na pomoc škole zakúpilo kompenzačné pomôcky (relaxačné kreslo, balančný labyrint, kinetický piesok) do novozriadenej relaxačnej miestnosti, ktorá bude slúžiť hlavne žiakom so špeciálno výchovno – vzdelávacími potrebami.

V našej škole máme okrem bežných tried aj triedy s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka a spoločenskovedných predmetov a opäť vašimi 2 % z dane môžeme skvalitňovať vyučovanie anglického jazyka, ale aj iných predmetov ako napr. hudobnej výchovy. Do uvedených tried na I. stupni sme zakúpili výučbový materiál pomocou ktorého žiaci úspešne zvládnu čítanie a písanie v anglickom jazyku už v 1. ročníku metódou Jolly Phonics, ktorá zároveň rozvíja vzťah detí ku knihám a k čítaniu v anglickom jazyku.

Využitie hudby a hudobných činností na obohacovanie detského poznania, kultivovanie citových, estetických a morálnych kvalít detí na hodinách hudobnej výchovy na I. stupni spestrujeme používaním Orffovho inštrumentálneho systému.

Za všetky naše – Vaše deti Vám úprimne Ďakujeme.

Stoličkový výťah

január 2016

Stoličkový výťah dopraví žiaka do školskej knižnice, odbornej učebne fyziky, učebne etickej výchovy alebo jazykovej učebne v I. prístavbe školy.

Relaxačná miestnosť

november 2015

Relaxačnú miestnosť pre oddych a načerpanie novej energie nájdete v 3. budove školy. K dispozícii máte masážne kreslo, "tulivak", aromaterapiu, masáž chodidiel, relaxačnú hudbu, kinetický piesok a niekoľko ďalších vychytávok.

1. stupeň - lavičky na chodbe

september 2014

Finančné prostriedky sme použili na zakúpenie nových lavíc do chodby v II. prístavbe školy.

Ocenený nadaný žiak 9. ročníka

jún 2015

Andrej Hric bol ocenený knižnou poukážkou v hodnote 50€ za reprezentáciu školy na 2. stupni v rôznych olympiádach.

Odborná učebňa CHÉMIE - lavice a stoličky

september 2015

Finančné prostriedky sme použili na nákup lavíc a stoličiek do odbornej učebne chémie, kde sú každodennou súčasťou vyučovacieho procesu a sú využívané aj počas záujmového krúžku.

Ďakujeme všetkým rodičom, pedagógom a priaznivcom našej školy za pomoc.

Združenie na pomoc škole pri ZŠ na Ul. M. R. Štefánika č. 17 v Žiari nad Hronom

© 2016 Základná škola, Ul. M. R. Štefánika č. 17, 965 01 Žiar nad Hronom, 045/ 678 89 20, webmaster@zsstefanikazh.edu.sk