PRIHLÁŠKA NA STRAVOVANIE

Vážení rodičia!

Na základe internej smernice Mesta Žiar nad Hronom sa výrazne mení spôsob úhrady za stravné lístky a prechádzame na bezhotovostný platobný styk. Smernica stanovuje pravidlá úhrady nákladov na stravovanie v zaradeniach školského stravovania (ďalej len ZŠS) pri základných školách a odhlasovanie z obeda, resp. prihlasovanie stravníkov na obed. Úhradu nákladov na stravovanie vykonáva stravník mesačne vopred nasledovnými spôsobmi:

1.   Bezhotovostný platobný styk

– uskutočňuje sa formou paušálneho preddavku (trvalý príkaz na úhradu obmedzený na čas od augusta do mája). Výška mesačného poplatku je stanovená na sumu zodpovedajúcu 20 stravným dňom a príslušnej vekovej skupine stravníka. Termín realizácie platby je najneskôr do 20 dňa v mesiaci (bez júna a júla). Vyúčtovanie zálohových platieb (preplatok) sa uskutoční do konca školského roka, t.j. do 31. augusta poukázaním na účet stravníka, v prípade vysokého preplatku alebo odhlásenia žiaka zo stravy podľa potreby. Trvalý príkaz si zadajte vo Vašej banke. Nahlásite nasledovné údaje:

číslo nášho účtu, na ktoré sa platba bude poukazovať – SK85 0200 0000 0016 3340 9353

do kolónky variabilný symbol uvediete – 0935

do kolónky konštantný symbol uvediete – 0308

do kolónky účel platby, správa pre prijímateľa alebo poznámka uvediete meno a priezvisko Vášho dieťaťa. Neuvádzajte Vaše meno. Vy nie ste naším stravníkom. Tento údaj je veľmi dôležitý, pretože je jediným identifikačným údajom, že platba je práve za Vaše dieťa. V prípade súrodencov môžete platby sčítať a zadajte priezvisko a mená oboch, či viacerých detí.

Sumy

Obedy

Desiata

I. stupeň

8,- €

II. stupeň

10,- €

deti v hm. núdzi I. stupeň

deti v hm. núdzi II. stupeň

cudzí stravníci

2.   Internet  bankingom

– pravidelne mesačne ku 20.dňu v mesiaci na nasledujúci mesiac.

3.   Platba v hotovosti

–  v ZŠS sa bude vykonávať maximálne 3 dni v mesiaci podľa určeného . harmonogramu vyveseného na dverách kancelárie denne od 6,30 – 14,30 hod. Po tomto termíne platba v hotovosti nebude možná. Tento spôsob odporúčam, ak žiaci chodia na obed len niektoré dni v týždni.

4.  Úhrada hotovosti na účet

– ak stravník nevyužije možnosť bezhotovostnej úhrady formou trvalého príkazu ani možnosť hotovostnej platby v ZŠS do konca mesiaca, má možnosť úhrady stravných poplatkov v hotovosti na náš účet, pričom znáša všetky bankové poplatky z toho vyplývajúce (poplatok pri vklade + servisný poplatok = cca 1,30 € ).

Prevzatie stravných lístkov po úhrade:

- na protipodpis 2 posledné pracovné dni v mesiaci. Lístky budú vydané po predložení preukazu totožnosti, prípadne žiakovi na žiacku knižku. Po prevzatí podpíšte každý stravný lístok zo zadnej strany, predídete krádeži a zneužitiu. Poučte dieťa, že lístky sú cenina, nie len kúsok papiera. Majú hodnotu Vami zaplatenej sumy. Pri strate sa náhrada lístkov  neposkytuje!!!

Prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy:

– je možné minimálne deň vopred. V prípade náhleho ochorenia si môže stravník odhlásiť stravu v čase od 6,30 – 7,00 hod. osobne, na t. č.  672 56 32, prípadne na mailovú adresu: jedalen2@zsstefanikazh.edu.sk. Ak rodič ide k lekárovi so svojím dieťaťom a stravný lístok si neodhlási  včas  /do 7.30  hod. v daný deň/,  má nárok  obed  v tento deň  prevziať  dieťaťu do obedára do 14.00 hod. Počas ďalších dní, keď je dieťa neprítomné na vyučovaní z dôvodu choroby nemá nárok na obed podľa Vyhlášky MŠ SR číslo 330/2009 o zariadení školského stravovania §2 odst. 1a. Rodič  je  povinný dieťa odhlásiť z obeda  počas neprítomnosti  na vyučovaní  z dôvodu  choroby. Za neodobratý alebo včas neodhlásený obed sa finančná náhrada neposkytuje.

Prihláška na stravovanie      (35kb)   (360kb)