Projekt eTwinning

Názov projektu: Regionálny vianočný recept

foto: príprava        foto: nákupy     video: pečenie

O projekte
Oboznámiť sa regionálnou kuchyňou. Výmena vianočných fotoreceptov typických pre daný región, vytvorenie rozpočtu, vyskúšanie vybraného receptu v partnerskej škole, vytvorenie foto, prípadne videoprezentácie. Vítaný je aj opis typickej štedrovečernej tabule.

Ciele
Nájsť spoločné znaky a osobitosti v regionálnej vianočnej kuchyni. Zaujať žiakov pri hľadaní spoločného a rozdielneho aj na malej geografickej ploche pri podobných tradíciách. Rozvíjať aktívnu spoluprácu medzi regiónmi. Naučiť sa spolupracovať v skupine, urobiť rozpočet, prezentovať svoju prácu.

Pracovný postup:
1. Výber, zostavenie, nafotenie a odoslanie receptu (receptov)
2. Prijatie receptov od partnerov
3. Príprava jedla podľa receptu – výber, rozpočet, nákup, varenie, foto prípadne videodokumentácia
4. Vytvorenie foto (videoprezentácie)
5. Spoločné zhodnotenie činnosti

Dĺžka projektu - do Vianoc.

Očakávané výsledky
Spoznať zvyky z iných oblastí Slovenska a Čiech, zoznámiť sa so žiakmi z iných škôl. Zoznámiť sa s osobitosťami regionálnej kultúry a tradícií. Naučiť sa spolupracovať v skupine, rozvíjať praktické návyky, komunikačné zručnosti, finančnú gramotnosť, prácu s IKT. Zverejniť výsledok svojej práce vo forme prezentácie.

© 2015 Základná škola, Ul. M. R. Štefánika č. 17, 965 01 Žiar nad Hronom, 045/ 678 89 20, webmaster@zsstefanikazh.edu.sk