FIRST LEGO LEAGUE

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

je najväčšia robotická súťaž pre žiakov základných škôl. Zúčastňuje sa jej viac ako desaťtisíc detí na celom svete a najlepšie tímy postupujú do ďalších - semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Každý rok sú zadané nové úlohy a deti sa na ne pripravujú vo svojich triedach – tímoch. Postavia a naprogramujú roboty a potom trénujú na súťaž. Roboty musia byť postavené výlučne zo stavebníc LEGO, použitím iba základných senzorov a naprogramované štandardným softvérom, aby súťaž mala jednotnú úroveň technických možností a výsledky tímov boli porovnateľné.

Súťaž spočíva v turnaji, kde deti štartujú svoje prinesené a vopred naprogramované roboty na ihrisku First Lego League. Roboty plnia na ihrisku rôzne úlohy, za ktoré zbierajú body. Okrem súťažného turnaja na ihrisku tímy vždy riešia aj tzv. výskumnú úlohu vo svojom okolí, ktorú konzultujú s odborníkmi z praxe a prezentujú porote rozhodcov na turnaji. Tento rok bol výskumný projekt zameraný na prírodné katastrofy. Všetky tieto aktivity vedú mladých ľudí ku vzdelávaniu hrou a vlastnou skúsenosťou.

Od roku 2010 prevzala organizáciu súťaže Nadácia pre deti Slovenska. Finančné zabezpečenie poskytuje nadačný fond Myšlienka zriadený pri Nadácii pre deti Slovenska a v celej strednej Európe súťaž zastrešuje občianske združenie Hands on Technology.

Súťažiaci na Slovensku si môžu vybrať z piatich regionálnych turnajov - v Žiline, Žiari nad Hronom, Bratislave, Košiciach a v Banskej Bystrici. Víťazi turnajov postúpia na medzinárodné postupové kolo V4 s účasťou tímov z Českej Republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska a Bulharska.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

- regionálny turnaj 2014 -

- 12. decembra 2014 -

7. A

Matej Kliment,

Jakub Kliment

Timotej Kopča

9. A

Natália Šedivcová,

Petra Kňažková

Katarína Konôpková,

Viktória Mizeráková

Aj v tomto roku sa náš AMAZING TEAM zúčastnil regionálneho turnaja v MsKC v Žiari nad Hronom, na ktorom sa zišlo 12 tímov zo základných škôl a gymnázií stredoslovenského, ale aj západoslovenského kraja. Zmerali si svoje sily v štyroch disciplínach: ROBOT GAME, ROBOT DESING, TEAMWORK a RESEARCH  PROJECT, ktorý bol tento rok zameraný na skvalitnenie učenia. V celkovom poradí vybojoval náš tím pekné 6. miesto a vo výskumnom projekte získal najviac bodov (50 bodov) a dostal tak ocenenie

Najlepší výskumný projekt.

- regionálny turnaj 2013 -

- 21. novembra 2013 -

5. A

Adam Lehotský

6. A

Matej Kliment,

Jakub Kliment

8. A

Natália Šedivcová,

Petra Kňažková

Katarína Konôpková,

Viktória Mizeráková

Náš Amazing team sa zúčastnil regionálneho turnaja FIRST LEGO LEAGUE 2013, ktoré usporiadalo Centrum voľného času v Žiari nad Hronom. V silnej konkurencii 11 na všetko odhodlaných tímov si pred odbornou porotou  viedol skvele.

Tímová práca

Výskumný projekt

ROBOTgame

3. miesto