INFOVEK

Tak ako väčšina Základných škôl na Slovensku sme sa aj my v roku 2008 zapojili do projektu INFOVEK. Po zlúčení s III. ZŠ a hlavne vďaka úspešnej realizácii tohto projektu sme tak získali celkom 12 počítačov spolu s tlačiarňami a ďalšími periférnymi zariadeniami samozrejme spolu s vysokorýchlostným pripojením na celosvetovú počítačovú sieť.

Vďaka sponzorom, darcom a iným investorom sa nám podarilo kompletne vybaviť počítačovou technikou dve učebne, v ktorých prebieha výučba paralelne dvoch skupín jednej triedy a samozrejme iné mimovyučovacie aktivity, ďalej sme vybavili jednu miestnosť určenú pre Školský klub detí a jednu miestnosť pre šikovných žiakov stretávajúcich sa pravidelne v krúžku LEGO Robolab. Kvalita výučby je úzko spätá s "pravidlom": "Jeden žiak - jeden počítač", preto sa neustále snažíme zapájať do ďalších a ďalších projektov, ktoré nám zabezpečia prostriedky na obnovu a rozširovanie technickej základne v oblasti výpočtovej techniky.

O tom, že sú naše učebne VT naozaj plne vyťažené (a to nielen v čase vyučovania), by vám vedeli porozprávať nielen vyučujúci, ale aj naši žiaci. V učebniach tak samozrejme neprebieha iba výučba Informatiky a Práce s počítačom pre druhý ročník, ale tiež výučba cudzích jazykov, zemepisu, prírodopisu, fyziky, chémie, vlastivedy či matematiky (hlavne matematika pre 1., 2., 3. a 4. ročník!!! spolu s výučbou čítania a písania, abecedy, hlások...). Po vyučovaní sú učebne zaplnené až po okraj vďaka rôznym Počítačovým krúžkom a to často až do večera.

V rámci projektu prebiehajú v učebniach tiež školenia IKT zamerané na zvýšenie počítačovej gramotnosti pre učiteľov Základných škôl. V rámci týchto školení sa poslucháči učia základy práce s počítačom, pracovať s textovým editorom, tabuľkovým procesorom, programom na tvorbu prezentácií, prácu s Digitálnymi perifériami (skenovanie, digitálna fotografia), práca s Internetom a elektronickou poštou atď.. Ich usilovnosť sa samozrejme počas celého školenia hodnotí a po zvládnutí kurzu, ktorý každý zúčastnený zakončí vlastnou prezentáciou, získajú úspešní absolventi Certifikát.