JOLLY PHONICS DO SLOVENSKÝCH ŠKÔL

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CERTIFIKÁTY JOLLY PHONICS - 1.A + 1.B

jún 2014

Žiaci 1. A a 1. B  okrem vysvedčení a odmien za usilovnú prácu počas celého školského roka dostali aj osvedčujúce certifikáty, že vynikajúco zvládli 42 základných zvukov anglického jazyka. Svojimi výsledkami v záverečnej kontrolnej práci a v overovacom čítacom teste dokázali, že metóda Jolly Phonics pomáha úspešne zvládnuť čítanie a písanie v anglickom jazyku už v 1. ročníku a zároveň rozvíja vzťah detí ku knihám a k čítaniu v anglickom jazyku.

Úspešná prihláška do projektu

Vo februári 2013 boli oslovené všetky základné školy na Slovensku (okrem Bratislavského kraja) s projektom „JOLLY PHONICS do slovenských základných škôl“. Spomedzi 68 prihlásených škôl bolo do projektu vybraných 24 základných škôl. Tieto sa od školského roku 2013/2014 pripojili k 6 bratislavským základným školám, ktoré sú zapojené do projektu už v školskom roku 2012/2013. Medzi vybrané školy bola zaradená aj naša škola.

Podpora spoločnosti JOLLY LEARNING

Všetky takto do projektu zaradené školy získali od spoločnosti JOLLY LEARNING kompletnú sadu učebných materiálov a pomôcok pre učiteľov a žiakov v hodnote 1113,90€ zdarma, bezplatné vzdelávanie učiteľov a bezplatnú metodickú podporu počas trvania spolupráce. Dvojka, ktorá ako jediná škola v Žiari nad Hronom (len 4 školy v Banskobystrickom regióne) dostala od materskej spoločnosti JOLLY LEARNING šancu spolupracovať v tomto projekte, má už dnes vyškolených a certifikovaných 5 vyučujúcich anglického jazyka, ktorí pripravili aj novú učebňu.

Jedinečnosť metódy JOLLY PHONICS

Neuveriteľným a zároveň úžasným na nej je to, že deti po jednom roku učenia sa jazyka touto metódou dokážu plynule čítať a písať po anglicky. Na vlastné oči a uši sa o tom presvedčili samotné učiteľky Dvojky, ktoré sa 30. mája 2013 osobne stretli s iniciátorom tejto metódy, p. Christopherom Jollym, na konferencii JOLLY PHONICS v Bratislave, kde sa prezentovali výsledky výskumov vyučovania anglického jazyka pomocou tejto metódy.

Podstata metódy JOLLY PHONICS

Predovšetkým je to výborne prepracovaný jazykový systém zameraný na dieťa využívajúci pohyb a viacero zmyslov (sluch, zrak, hmat). Pri tejto metóde sa deti zoznámia so 42 hlavnými zvukmi písmen anglického jazyka. Každý zvuk sa učia prostredníctvom jednoduchého veselého príbehu, kde sa zoznamujú s jedným alebo dvoma písmenami, ktoré tvoria tento zvuk. Každý zvuk sprevádza posunok, ktorý napomáha učeniu a robí ho zábavným. Deti dosahujú veľmi rýchly progres, čo ich motivuje k ďalšiemu učeniu. Pre deti, ktoré sa začínajú učiť angličtinu ako svoj druhý jazyk, je učenie čítania a písania v anglickom jazyku prostredníctvom JOLLY PHONICS veľmi užitočné, pretože môžu začať čítať a písať v rovnakom čase, ako sa učia vyslovovať zreteľne zvuky, ktoré tvoria anglický jazyk.

Dvojka je hrdá,

že sa mohla od septembra 2013 zapojiť do tohto projektu a ponúknuť tak svojim žiakom celkom novú a aj v slovenskom prostredí úspešne fungujúcu metódu JOLLY PHONICS. Verí, že pokroky žiakov pri učení sa anglického jazyka touto metódou prinesú radosť a motiváciu nielen žiakom a učiteľom, ale aj spokojnosť rodičov.