KLUB MODERNÝCH UČITEĽOV

Moderná škola potrebuje moderných učiteľov, to je takých, čo držia krok s dobou a aktívne pracujú na svojom sebavzdelávaní. A práve takých učiteľov Dvojka má a preto sme sa pridali k ďalším 55 slovenským školám, ktoré sa zapojili do projektu Klub moderných učiteľov.

Tento projekt vznikol z iniciatívy Partneri vo vzdelávaní, ktorá je súčasťou celosvetového projektu spoločnosti Microsoft Partners in Learning. Kluby moderných učiteľov sú neformálne združenia učiteľov rôznych stupňov a škôl. Pravidelne sa v nich stretávajú učitelia, ktorí aj vo svojom voľnom čase majú záujem vzdelávať sa, získavať nové poznatky a vymieňať si navzájom skúsenosti. Pričom hlavným cieľom je oboznamovanie a šírenie moderných trendov a inovatívnych metód a foriem práce pri vyučovaní a to hlavne v oblasti IKT.

JESENNÁ ROADSHOW v ŽIARI NAD HRONOM

23. október 2014

Pedagógovia našej školy sa zúčastnili 10. ročníka  podujatia pre aktívnych učiteľov pod názvom Roadshow Moderný učiteľ 2014. Program bol plný noviniek a inšpirácií od učiteľov z rôznych oblastí. Sme hrdí na to, že sa naša škola mohla prezentovať až dvoma príspevkami. Najprv sme ukázali, ako moderne a efektívne sa u nás  vyučujú cudzie jazyky, a potom sme predstavili Svet techniky na DVOJKE.

KOCKATÉ HLAVY

- tlačová konferencia -

13. február 2014

Milým ocenením kvality vzdelávania a odbornosti našich učiteľov sa nám dostalo v rámci tlačovej konferencie k novému projektu Kockaté hlavy, na ktorú sme boli pozvaní ako jediní zástupcovia škôl Banskobystrického VÚC.Na zvedavé otázky redaktorov médií odpovedali tvorkyňa myšlienky a zároveň marketingová riaditeľka spoločnosti NESSSlovensko, a.s., Silvia Havrillová a exkluzívny hosť Doc. RNDr. Tomáš Blažek, PhD., vedec a výskumný pracovník CERN z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK.Skúsenosti s realizáciou tohto projektu na našej Dvojke prezentovala Mgr. Miroslava Horanová.

Partnermi projektu, ktorý je určený  všetkým nadšencom IT, logiky a kreativity z 8. a 9. ročníka, sú spoločnosť NESS, IT Asociácia Slovenska, Open Society Foundation a Speekle, ambasádorom projektu sa stal známy slovenský raper Michal "EGO" Straka. Naši žiaci sa usilovne pripravujú na 1. kolo súťaže, ktorá odštartuje 24. februára 2014, pre úspešných pokračuje 2. kolom a na 10 najlepších čaká pobyt v Ness camp-e kde na vlastnej koži môžu zistiť, aké je to pracovať v medzinárodnej IT firme.

JARNÝ WORKSHOP KMU

Naše sebavzdelávanie pokračovalo v tvorivej atmosfére aj počas jarných prázdnin - v dňoch od 17.02. do 18.02.2014. A ponuka bola veru bohatá, takže vybrať si z nej mohol naozaj každý - učitelia 1. stupňa, 2. stupňa aj vychovávateľky z ŠKD. Všetci sme absolvovali najprv seminár PaedDr. Dušana Gábora so zameraním na vyhorenie a motiváciu a potom aj seminár vedúcej nášho klubu Mgr. Soni Sedlákovej, ktorá nás oboznámila s inovatívnymi metódami, formami a technikami vo vzdelávaní. Učitelia pracovali s pojmovými mapami, prakticky si vyskúšali riešiť zadanú úlohu v tímoch, učitelia - informatici sa obohatili o nové poznatky z oblasti rizík internetu a netikety, plné nápadov boli aj zasadnutia jednotlivých predmetových komisií a na vychovávateľky čakala práca na počítači - tvorba plagátu, pohľadnice a vzdelávacích programov pre deti na 1. stupni.

V školskom roku 2013/2014 sme si priblížili možnosti medzinárodnej spolupráce cez eTwinning. Od októbra 2013 sa pravidelne každý utorok a štvrtok stretávame na večerných webinároch zameraných na nový operačný systém Windows 8 a jeho aplikácie, SkyDrive, nový balík Microsoft Office 365 aj., ktorými nás sprevádzajú erudovaní odborníci IT.