LEGO EDUCATION

Naša Dvojka sa do projektu „Lego Education – aj technika môže byť zábavná“, ktorý je realizovaný s finančnou podporou Nadácie ZSNP a Slovalco, zapojila v minulom školskom roku.

Celý projekt je založený na inovatívnom  a pre deti veľmi atraktívnom prístupe k výučbe technických a prírodovedných predmetov. Prostredníctvom pútavých aktivít s využitím medzinárodného výchovno-vzdelávacieho programu Lego Education sa žiakom dáva priestor na hravé a experimentálne spoznávanie sveta techniky. Zároveň sa rozvíja ich kreativita, technické zručnosti a technické myslenie.

Tretiakov a štvrtákov zaujala stavebnica Lego WeDo, ktorú im predstavili členovia krúžku Mladý technik. Zaujalo ich najmä to, že postavené modely  môžu oživiť prostredníctvom počítačového softvéru WeDo, kde majú možnosť  tvoriť vlastné  programy.

Žiaci II. stupňa našej školy pracujú na krúžku Elektronik s vyššou verziou tejto stavebnice a počítačovým softvérom NXT, vďaka ktorým sa ponárajú do tajov robotiky.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- mestské kolo -

11. október 2012

Tomáš Baláž

Adam Lehotský

Marián Sirotný

(žiaci 4.A)

Dominik Boldiš

Lenka Čergeová

Miloš Peťko

(žiaci 9.A)

1. miesto

+ poukážka - 200 €

- nákup stavebníc Lego

3. miesto

BLAHOŽELÁME !!!

- Deň otvorených dverí - TU Košice -

07. november 2012

Naši žiaci zo 4. A - Adam Lehotský, Jakub Babiak a z 9. A - Miloš Peťko, Dominik Boldiš, Lenka Čergejová sa zúčastnili exkurzie na Technickej univerzite v Košiciach v rámci projektu Lego Education, aj technika môže byť zaujímavá.

V priestoroch Auly Maxima  si pozreli informačné stánky 9 fakúlt univerzity, kde sa dozvedeli, čo všetko zaujímavé sa dá na tejto škole študovať. Navštívili tiež  vybrané laboratóriá, kde sa zoznámili s činnosťou elektrónových  a svetelných mikroskopov. Veľmi zaujímavá bola prednáška o činnosti montážnych robotických ramien z automobilového závodu Volkswagen. Ovládanie týchto veľkých robotických rúk si mohli aj sami vyskúšať.