„Nech sa nám netúlajú...“

(Nadácia HENKEL Slovensko a COOP Jednota Slovensko Nech sa nám netúlajú)

Poskytnutá dotácia

1 400 €

Strategická vízia projektu je napomôcť riešiť  voľnočasové  aktivity detí netradičným spôsobom. Našim cieľom bolo otvoriť záujmový krúžok „tvorivé dielne“ pre deti zo sociálne znevýhodneného  a málo podnetného prostredia.

Žiaci na krúžku pracujú s výtvarnými technikami,  ktoré na hodinách výtvarnej  výchovy používajú  veľmi málo alebo vôbec pre svoju materiálovú a časovú náročnosť. Napr. maľovanie na sklo, textil, batikovanie,  modelovanie, koláž, keramika, práca  so sviečkami, vyšívanie, pletenie, šitie.

Vo svojom voľnom čase žiaci rozvíjajú výtvarné zručnosti, svoj prirodzený talent, fantáziu, obrazotvornosť,  predstavivosť, radosť, uvoľnenosť, kreativitu. Môžu vyjadriť hravosť, spontánnosť, radosť, uvoľnenosť.

Vernisáž prác žiakov záujmového krúžku

„Šikovné ruky“

10. júna 2010